Down Tábor 2023

Az Alapítványunk évének mindig az egyik CSÚCSA, a Down-tábor, mégha ha nem is 100%- ig Down, hiszen segíteni bárkinek jó.
Down Tábor 2023

Minden tábornak megvan a maga különlegessége, kihívása és sikere is... Mondhatni, az élet besűrítve 5 napba: intenzív jelenlét, figyelem, pörgés, ölelés, szeretés, fáradtság, dac, szerelem, összeveszés, kibékülés, hiány, szembesülés a valósággal, kizökkenés a valóságból, felejtés és ráeszmélés, épülés, tanulás és tanítás..vice verza. Soha nem fogja érteni egy külsős, hogy miért írunk erről a pár napról ennyi hömpölygő és érzelmileg túlfűtött szót, de aki ott van, az tudja. És szerencsére a csapat stabil. Ami nem mutat mást, minthogy ez valami jó dolog! Iszonyatosan jó! Igazolja ezt az is, hogy nem kell túlzottan sokat keresgélnünk, hogy új táborvezetőket vagy éppen új segítőket találjunk (persze az élet változik, nem mindenki ér rá mindig), de itt egy olyan közösség alakult már ki, ami szerintünk egy csoda. A gyerekek is évről évre visszatérnek, vannak újak is, lassan akár két turnust is meg lehetne tölteni. Na, de itt vannak az a mocskos anyagiak, meg az a rengeteg befektetett ingyen háttér munka...

Ezt most csak azért merjük leírni, mert valamilyen oknál fogva, hiába fejlődünk, hiába a sok pozitív siker, a pályázatok sorra negatív elbírálásban részesülnek, ami eléggé lehangoló. De szerencsére, mindig akad, aki beleáll egy-egy ügybe, és ráadásul ez a pici közösség annyi erőt ad, hogy akkor is megcsinálnánk, ha feje tetejére állna a világ.

Köszönjük az eddigi támogatóknak a hozzájárulást, a e.on - nak, a Pécsi Közösségi Alapítvány - nak, a Fogd A Kezem Alapítvány - nak, dm drogerie markt Magyarország -nak és minden magánszemélynek, aki segíti a munkánkat. Köszönet a Éva Tamás -nak, és a Tamás Éva Játéktára - gyerekzene, interaktív gyerekkoncertek -nak, hogy kezdetek óta szívén viseli ezt az ügyet, és szinte megbolondulnak érte a gyerekek, a vele érkező összes zenésznek és színésznek, akik szintén alázattal, empátiával és egyfajta varázserővel is bírnak (idén Józsa Ricsi és Bánhalmi Zsolt, Szappanos Márton, Szappanos Anna, Vrancsics Vanessza), a segítőknek, akik nélkül semmit nem érne az egész (Tátrai Dóra, Vicze Viktória, Smelka Sanyi, Bíró Dominika, Kátai Rita, Gajdos Zita, Schnellenberger Petra, Gyutasi Évi). És nem hagyhatjuk ki Nagyit sem, aki reggeltől estig mosogatott, hogy mindig tiszta legyen a konyha. Tényleg nézzétek meg a videót, nagyon szórakoztató: https://youtu.be/0Lfq72owiv0