Pécsi Down Alapítvány

Az alapítvány létrejöttének célja a Down-szindrómával és más testi/szellemi fogyatékossággal élő gyermekek értelmi és fizikai fejlesztésének elősegítése a korai gondozástól kezdve; társadalmi beilleszkedésük elősegítése annak érdekében, hogy felnőttként minél önállóbb életvitelt valósíthassanak meg. Mindezek realizálásában családtagjaikat támogatni szeretnénk abban, hogy gyermekeikből a legtöbbet hozhassák ki, hogy felnőtt korukban méltó körülmények között élhessenek, akár képességeinek megfelelő munkalehetőség és önálló lakhatás biztosításával.

Célunk, hogy fogyatékkal élő gyermekek életét szebbé, családtagjaik mindennapjait könnyebbé tegyük.

Alapítványunkat Keszericzéné Rab Jolán alapította közel 30 évvel ezelőtt. 2017. októberében néhány lelkes Down-szindrómás és más sérült gyermekeket nevelő édesanya összefogásával, Jolán vezetésével újra indul az alapítvány.